AKTUALITY           FOTOGALERIE          KONTAKT         ODHLAŠOVÁNÍ A VÝBĚR OBĚDŮ

levá stra

Třída 7. A

Mgr. Roman Marek

Den crazy účesů

Frymburská stopa

Dne 28. 2. 2018 se žáci 7. A: Jan Šimša, Jakub Honetschläger, Robert Folc a Jan Kuzba zúčastnili běžkařského závodu Frymburská stopa. Ti, kteří neměli své vybavení, si ho mohli vypůjčit od pořadatelů závodu. Ve Frymburku jsme měli zázemí v místní škole, kde byl k dispozici také teplý čaj a malé občerstvení. Závod suveréně vyhrál Jan Šimša, druhé místo získal Jakub Honetschläger, na pěkném čtvrtém místě se umístil Jan Kuzba a na dobrém pátém místě Robert Folc.
Děkujeme panu učiteli Jiřičkovi a paní Karolíně Trojákové za podporu, fotky a doprovod.
I přes nepříznivé mrazivé počasí se nám celý závod moc líbil.
Už se moc těšíme na příští ročník závodu.
                                                                      za třídu 7. A Jakub Honetschläger

Lyžařský kurz

Naše třída se ve dnech 22. 1. až 26. 1. zúčastnila Lyžařského kurzu ve Skiareálu Lipno pod vedením paní učitelky Hákové a pana učitele Marka.
Pondělí: Kurz jsme zahájili ve Fox parku, kde jsme si prověřili své lyžařské dovednosti. Ti, kteří již byli zdatní a nebáli se, mohli hned potom jet lanovkou na sjezdovku Jezerní kde lyžovali po zbytek dne.
Úterý: Dnes už jsme téměř všichni jezdili na Jezerní. Po obědě se skupina zdatnějších lyžařů přesunula na severní stranu skiareálu, tam kde jsou sjezdovky prudší a rychlejší.
Středa: Tento den již první odvážlivci sjeli sjezdovku Střechu.
Čtvrtek: Probíhal jako předchozí dny, až na to, že jsme se po obědě sešli u slalomu a udělali menší závod. V kategorii dívek zvítězila Natálie Kubalová a u chlapců Jan Kuzba.
Pátek: Již nám bylo líto, že lyžák už končí, ale i přes to jsme si poslední den pořádně užili.
Lyžařský výcvik se nám moc líbil, všichni jsme se v lyžování zdokonalili a zažili jsme zcela ojedinělý týden školy. Děkujeme moc paní učitelce Hákové a panu učiteli Markovi za trpělivost, kterou s námi měli.

za třídu 7. A Jakub Honetschläger

Lyžařský výcvik

Zde   se můžete podívat, jak to všechno probíhalo.

Autoři videa: J. Šimša, J. Kuzba

Projektový den ,,Od semínka ke stromu"

Podzimní návštěva knihovny

Dne 20. 10. šla naše třída na návštěvu knihovny k příležitosti týdnu knihoven.
Hlavním motivem letošní návštěvy byla nová knížka Kláry Smolíkové Spolkla knihovna.
Nejdříve jsme si s paní knihovnicí povídali o tom, na co, čím a v jaké zemi se psalo.
Poté jsme se rozdělili do dvojic, paní knihovnice nám rozdala pracovní listy s úkoly, ke kterým jsme měli hledat odpovědi na plakátech rozmístěných po knihovně. Posléze jsme si navzájem představili knížky, které nás zaujaly nebo jsme je četli a líbily se nám. Na úplný závěr naší návštěvy jsme si řekli vyhodnocení pracovních listů. Nejlepší dvojice Markéta Huličová s Adélou Iarošovou dostala sladkou odměnu.
Návštěva knihovny se nám líbila a už se těšíme na další.

Jakub Honetschläger 7. A