AKTUALITY           FOTOGALERIE          KONTAKT         ODHLAŠOVÁNÍ A VÝBĚR OBĚDŮ

levá stra

Třída 8. A

Mgr. Stanislava Háková

Květen

Dračí lodě 2018

Dne 18. 5. jsme se kolem 7:30 h začali scházet na autobusové zastávce a v 7:45 h jsme odjeli směrem na Lipno. Když jsme společně s paní učitelkou Karolínou Trojákovou dorazili do kempu, převlékli jsme se a vypůjčili si loď pro seznámení se s pádlem a závodní lodí. Okolo jedenácté hodiny nás čekal první závod. Celkem jsme jeli závody 3, z toho jsme dva vyhráli. V kategorii mladších bylo 11 posádek a v kategorii starších 6 posádek. Po celkovém sečtení časů ze všech 3 závodů jsme se umístili na hezkém pátém místě. Po vyhlášení výsledků a rozdání cen jsme se odebrali na autobusovou zastávku a společně odjeli autobusem domů. Naše poděkování patří Dravým saním, které nám tyto závody zaplatily a umožnily trénink na vodě. Dále děkujeme paní učitelce Karolíně Trojákové za to, že si nás vzala na starost, a panu Karlu Trojákovi za podporu a kormidlování naší závodní lodě.

Text: Poláčková Denisa

Březen

Projektový den k 100. výročí založení republiky

Projektový den se konal ve čtvrtek 8. 3. 2018. Po příchodu do školy jsme dostali pokyny, podle kterých jsme se rozdělili do skupin a do určitých tříd. Do projektového dne se zapojil I. i II. stupeň. Každá skupina měla jinou práci. My jsme se u paní učitelky M. Markové dozvěděli, jak se správně vyvěšuje a nosí vlajka. Také jsme si zopakovali další státní symboly. Každý dostal svou práci, na které potom dvě hodiny pracoval. Po hotové práci jsme ještě vyplnili kvízové testy a dostali jsme volno. Projektový den se velice povedl.
                                                            Text: Frnková Tereza a Poláčková Denisa

Projektový den se mi líbil, vůbec jsem se nenudila, protože bylo pořád něco na práci. Celý den jsme malovali, což mě strašně bavilo. Byli jsme rozděleni do skupinek a každá měla jiné téma. Postupně jsme zapisovali informace a kreslili nebo lepili obrázky na velké papíry. Myslím, že by nebylo na škodu, kdyby takových dnů bylo více.                                                                              Text: Čivrná Hana

Zimní vycházka na Lipně

Ve středu 7. 3. 2018 jsme se vydali autobusem do Frymburka, kde jsme se rozdělili do skupin. Obešli jsme Frymburk a pokračovali po stezce na Lipno. Během cesty jsme hlídali děti, které nám byly přiděleny. Občas jsme se na ně trochu zlobili, ale spíše jsme se smáli. Hlavně na konci cesty, když jsme se zastavili na dětském hřišti a kluci z naší třídy se začali houpat na konících. Byl to skvělý den a my jsme se hodně pobavili.                                                               Text: Štroblová Tereza

7. 3. se 11 z nás vydalo se 4. A a 4. B na vycházku po Lipně. Každý z nás měl někoho na starost. Pro některé to byla zkouška nervů, ale zvládli jsme to všichni. Byla to skvělá procházka, skvěle jsme si popovídali a sblížili se více se čtvrťáky. Počasí nám sice úplně nepřálo, ale i tak to bylo skvělé. Těším se na něco podobného.                                                                      Text: Závodská Šárka

7. 3. jsme se vydali se 4. A a 4. B na vycházku. Šli jsme z Frymburka až na Lipno. Paním učitelkám Miglové a Markové jsme pomáhali starat se o děti a uhlídat je. Během cesty jsme se najedli a šli dál. Došli jsme až na loděnici, kde jsme se v tělocvičně zahřáli. Poté jsme se vydali na Marínu, tam jsme pošeptali své přání velrybě a jeli autobusem zpátky do školy.                          Text: Syrovátková Klára

Únor

Frymburská stopa

Ve středu 28. 2. 2018 se konaly závody na běžkách ve Frymburku. Zúčastnili se žáci od 2. až do 9. třídy, z naší třídy tam byli 3 žáci. Zázemí bylo ve frymburské škole poblíž závodní trasy. Závodili holky a kluci zvlášť, naše kategorie jela asi 1 000 m. My tři jsme na tom nikdy nestáli, takže jsme si to ještě pár minut před závodem zkoušeli. Ale dopadli jsme docela dobře. Petr Vařil skončil na 3. místě, Kuba Vnuk na 2. místě a Klára Syrovátková na 1. místě, ale byla jediná ve své kategorii.
                                                                Text: Vnuk Jakub a Syrovátková Klára

Turnaj v sálové kopané

Beseda o správném vztahu

Většina z nás se obávala toho, že jim bude při tomto tématu promluveno do duše . . . , ale ne. Tento velice milý pán nás seznámil s nemocí HIV/AIDS. Vyslechli jsme si několik skutečných příběhů různých lidí i z našeho okolí. Bylo těžké poslouchat, jak tento velmi silný a statečný chlap seděl a povídal si s nemocnými lidmi ještě před tím, než zemřeli a zbavili se svého utrpení. Sami si to nedokážeme představit  . . . Můžeme si z toho vzít pouze ponaučení, abychom byli více opatrní na zdraví své i lidí v našem okolí. Na nikom se to nedá poznat . . .

Projektový den – Od semínka ke stromu

Několik skupinek přišlo na místo bývalého lesíka, který byl napaden lýkožrouty a stářím. Bylo na čase, abychom zasadili nový les. A tak se i stalo. Chodili jsme po stanovištích, kde jsme poznávali listy a šišky z různých stromů a nové zajímavosti z lesa. U zalesňovacího stanoviště jsme si každý vzal sazeničku nového stromku a speciální lopatu – sázeč a pustili jsme se do práce. Sázení bylo jednoduché, takže po chvíli bylo hotovo. Celí hladoví a vyčerpaní jsme se vrátili do školy, kde jsme si dali oběd a šli domů odpočívat.

Foto: Tereza Frnková

Září

Jsme zpátky!

Zas a opět jsme se vrátili v plném počtu. Prázdniny se nám jako každý rok zdály krátké, ale i tak jsme stihli všechno zapomenout. Doufáme, že v tomto nejtěžším ročníku se nám bude dařit.