AKTUALITY           FOTOGALERIE          KONTAKT         ODHLAŠOVÁNÍ A VÝBĚR OBĚDŮ

levá stra

 

Třída 9. A

Mgr.Radka Schlegelmilchová

Rozvrh hodin

 

 

KVĚTEN

Závody dračích lodí

V pátek 18. května se vybraná skupina z naší třídy zúčastnila 5. ročníku závodu dračích lodí na Lipně. V naší kategorii závodilo celkem 11 posádek. Každá posádka jela 3 jízdy za účelem získat co nejkratší čas. Ačkoliv jsme do toho dali všechno, skončili jsme na 3. místě. Ale i tak je to pěkný výsledek, nemyslíte?
                                                                                           Natka V. a Katka K.

DUBEN

DĚTI ČTOU DĚTEM

 

BŘEZEN

Tajemství Vikingů

Dne 26. března jsme se zúčastnili představení, které si pro nás opět připravila agentura Pernštejni. Tento rok nám Pernštejni představili život Vikingů, to znamená, jak žili, jak se oblékali a jak bojovali. Na závěr nám předvedli souboj mezi dvěma Vikingy. Představení bylo sice hezky připravené, ale ne všem se líbilo.
                                                                               Napsaly Natka V. a Katka K.

 

Další projektový den

V měsíci březnu proběhl projektový den ke 100. založení republiky. Pracovali jsme ve výtvarných dílnách a zpracovávali různá témata. Žákovské práce budou k vidění na výstavě v radnici.
                                                                                          Napsaly děti z 9. A

Zimní procházka Lipnem

Ve středu 7. března jsme vyrazili s dětmi z prvních tříd na společnou zimní procházku na Lipno. Prošli jsme si celou Marinu s přestávkami na hraní a svačinu. I když jsme docela prochladli, výlet s prvňáčky jsme si užili.
                                                                     Za 9. A napsaly Natka V. a Káťa K.

 

ÚNOR

20. února se v Českém Krumlově konala okresní olympiáda v zeměpise. Za naši třídu soutěžil Broňa Bäuml a vedl si velmi dobře. Skončil na pěkném 3. místě. Gratulujeme!

 

LEDEN

Turnaj ve vybíjené

V pondělí 15. ledna jsme společně s žáky ZŠ Loučovice hráli turnaj ve vybíjené. Náš tým byl složený z žáků a žákyň osmé a deváté třídy. Jednalo se již o druhé vzájemné utkání. První zápas, který se odehrál v Loučovicích, náš tým prohrál. Odveta se nám ale velmi povedla a porážku jsme žákům z Loučovic oplatili. Zápas jsme vyhráli a získali dort, který nám upekla Klára Syrovátková z 8. A. Nejlepším našim hráčem byl kapitán týmu Tomáš Tran. Za uspořádání turnaje bychom chtěli poděkovat panu učiteli Jiřičkovi a paní učitelce Majerové z Loučovic.
                                                                           Kroniková K., Vidláková N.

 

„Staň se superhrdinou”

Dne 9. ledna se v tělocvičně naší školy konal sportovní program pro 1. stupeň zaměřený na nábor budoucích hráčů ve stolním tenise. Deset lidí z naší třídy 9. A se již od rána podílelo na přípravě a organizaci tohoto dne, jehož motto znělo „Jeden za všechny, všichni za stůl.” Stolní tenis si mohl zahrát opravdu každý. Za nás všechny můžeme říct, že se program velice vydařil a myslíme, že se líbil i dětem. Rozhodně jsme nečekali skvělý výkon našich mladších žáků, kteří už v tomto sportu dosahují značných úspěchů. Rozhodně se bylo na co dívat!
                                                                   Za 9. A napsaly Denisa F. a Natka V.

 

PROSINEC

Návštěva JETE

Dne 21. prosince jsme společně s osmou třídou měli možnost navštívit Temelín, a tak se dozvědět více o zdejší jaderné elektrárně. Po našem příjezdu jsme přišli do návštěvnického centra, v němž jsme si mohli zkusit různé kvízy a na replikách si třeba vyzkoušet, co a jak v jaderné elektrárně funguje. Naše exkurze končila návštěvou kina, kde jsme zhlédli krátké 3D promítání o elektrárně. Den se nám moc líbil, protože jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí.
„Povídání bylo poučné.“ (Nina)
„Mně se nejvíc líbilo 3D promítání.“ (Lada)
„Nejlepší bylo 3D promítání.“ (Broňa)
„Nejvíc se mi líbily repliky JE.“ (Denisa)
„Nejvíc se mi líbilo 3D promítání.“ (Robert)
„Nejvíc se mi líbila mlžná komora.“ (Hanka)
„Celý den byl velmi zajímavý, moc se mi líbily počítače, kvízy a mlžná komora.“ (Andrea)
                                                                                          Napsaly děti z 9. A.

Den řemesel

Ve středu 13. prosince se někteří z nás společně s několika osmáky zúčastnili tzv. Dne řemesel v Českém Krumlově. Jednalo se o praktické ukázky různých učebních oborů. K vidění toho bylo opravdu spoustu, ale nás nejvíce zaujal obor kuchař - číšník kvůli výbornému jídlu a pití. Den řemesel se nám i proto velice líbil a doufám, že nás to posunulo dál v rozhodnutí o našem budoucím povolání.

                                                                                  Za 9. A Denisa Filipová

Mikulášská družina v naší škole

Už se stalo tradicí, že v předvečer svátku Mikuláše chodí v naší škole žáci devátých tříd právě v přestrojení za Mikuláše, anděly a čerty a navštěvují 1. - 4. třídu. Letos padl los na nás. Překvapilo nás, že prvňáčci byli velmi stateční, vůbec se nebáli, zato některé starší děti měly slzy na krajíčku. Ale protože jsme byli hodní čerti a mikulášský košík byl plný dobrot, strach brzy všechny přešel. Myslíme si, že jsme si všichni trošku strašidelné dopoledne hezky užili.
                                              Za 9. A napsaly Natka Vidláková a Káťa Kroniková.

 

Turnaj v sálové kopané

V pátek 1. prosince se konal v naší tělocvičně turnaj v sálové kopané, který opět organizovali deváťáci. Zúčastnily se týmy od páté do deváté třídy, kromě chlapců ze 6. A. A jak nakonec zápasy dopadly? Na 1. místě se umístil tým ICONY z 8. A, 2. příčku obsadil tým LAZY AND GREEDY z 9. A, bronz si odnesl YELLOW TEAM ze 7. A a na krásném 4. místě skončili nejmladší účastníci turnaje ORLI z 5. A. Nejlepším střelcem byl vyhlášen David Nguyen z 9. A a nejlepším brankářem se stal Filip Maček z 5. A. Turnaj se velice vydařil, o čemž svědčí i vysoká návštěvnost fanoušků. Děkujeme i paní učitelce Mikulové za ochotnou pomoc.
                                                Za 9. A napsali Broňa Bäuml a Denisa Filipová.

 

LISTOPAD

Legiovlak i v Českém Krumlově

Dne 14. listopadu se naše třída vypravila do Českého Krumlova, aby si prohlédla tzv. Legiovlak, vlak, kterým se českoslovenští legionáři dopravovali v letech 1918 - 1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále zpátky domů do Československa. Na exkurzi jsme viděli 13 věrně zrekonstruovaných vagónů, které představují vojenský ešalon neboli vojenskou kolonu. Myslím si, že to pro všechny byla zajímavá podívaná. A jaký názor na exkurzi měli spolužáci a spolužačky?
"Bylo to velice příjemné překvapení. Čekala jsem od toho méně, ale bylo to dokonalé." (Nikola)
"Výstava vlaku se mi velice líbila, byla zajímavá, ale i důležitá, abychom věděli, jak naši legionáři žili a co udělali pro naši zem." (Denisa)
"Mně se výstava hrozně líbila, hlavně ten vagón se zbraněmi." (Lada)
"Moc se mi líbilo ve vagónu lékaře, přišlo mi to na tu dobu skvělé." (Nina)
"Mně se velice líbilo dobové vybavení, stojí to za zhlédnutí." (Jirka)
"Výstava se mi velice líbila, hlavně staré vybavení a vzhled jednotlivých vagónů." (Ondra)
"Nejvíc jsem se těšila na to, že se nebudeme učit, ale nakonec to bylo pěkné a zajímavé. Nejvíc se mi líbil vagón, kde se topilo v kamnech." (Hana)
                                                                            Za 9. A napsal Ondra Hlavatý.

 

ŘÍJEN

Projektový den o lese

Ve středu 25. října se celá naše škola zúčastnila projektového dne „Od semínka ke stromu“, který pro nás připravily Správa městských lesů MěÚ Vyšší Brod a LČR, s. p. - Lesní správa Vyšší Brod. Byli jsme rozděleni do smíšených skupin od 1. do 9. třídy, přičemž my, deváťáci, jsme opět měli na starost prvňáčky. Celé dopoledne bylo zahájeno troubením na lesní roh a lesní roh také oznamoval, kdy je nutné se přesunout na další stanoviště. Stanovišť bylo celkem sedm a na každém z nich jsme získali spoustu nových informací. Dozvěděli jsme se všechno možné o pěstování lesa a péči o něj, zkoušeli jsme poznávat lesní dřeviny, šišky, mohli jsme si např. prohlédnout zvířecí kůže i paroží, učili jsme se rozpoznávat zvířecí stopy, ale i lebky zvířat. Díky dnešku třeba už víme, jaký rozdíl je mezi myslivcem a hajným a kolik procent lesa v ČR patří státním lesům. Moc se nám líbilo, že dobrovolníci si mohli zasadit svůj vlastní stromek. Na závěr celého zajímavého dopoledne jsme společně vyplnili pracovní list a společnými silami nakreslili obrázek. Den se nám líbil, protože jsme se dozvěděli hodně zajímavostí, ale navíc nám skvěle vyšlo i počasí. Děkujeme. A jak jsme zhodnotili den?
"Nejvíce se mi líbilo, že každý měl možnost zasadit si svůj stromek." (Káťa K.)
"Nejvíc se mi líbilo, že jsme měli možnost podívat se na srst lesních zvířat a potěžkat si parohy." (Kristýna)
"Nejvíc se mi líbilo, že jsem si mohl zatroubit na lesní roh." (Dan)
"Nejvíc se mi líbily parohy a srst zvířat." (Kenny)
"Den byl zajímavý a poučný." (Natka V.)
"Den byl zábavný a poučný." (Lada)
                                                                     Za 9. A napsaly Káťa K. a Kristýna.

 

V tomto letošním roce máme nejen teoretickou výuku, ale i praktickou. Proto jsme si místo posedávání v lavicích zkusili pracovat na školní zahradě i vařit ve školní kuchyňce. Zatím jsme se ani neotrávili, ani si neublížili na zdraví! :-)
                                                                                                       Děti z 9. A

 

ZÁŘÍ

Pomáháme prvňáčkům!

Poprvé v našem životě se staráme o nejmladší členy naší školy. Každé ráno na ně čekáme před šatnou a v půl dvanácté je vodíme na oběd nebo předáváme rodičům. Jsme rádi, že nám paní učitelky prvňáčky svěřily, vždyť i my budeme příští rok prvňáci v nových školách!
                                                                                     Napsaly Nina a Natka V.

Další snímky naleznete zde.

 

Ahoj, jsme zpátky!

Tentokrát ale jako ti nejstarší a nejrozumnější žáci. Myslím, že tento rok pro nás bude stresující nejen kvůli vybírání střední školy a přijímacím zkouškám, ale i kvůli starání se o naše prvňáčky, jejichž patrony jsme se stali. Ale snad to zvládneme!:-) Přejeme všem pohodový rok 2017/2018.
                                                                                        Za 9. A napsala Nina.