Beseda s policií

V úterý 13. prosince se žáci 8. a 9. třídy zúčastnili besedy na téma TRESTNÍ ODPOVĚDNOST MLÁDEŽE, kterou pro ně zajistila naše škola ve spolupráci s Policií ČR. Přednášející Miroslav Šupík, který působí jako preventista, a jeho kolegyně, jež strávila mnoho let jako vyšetřovatelka, se snažili děti seznámit s bezpečnými zásadami chování mladistvých, ale hlavně je varovali před lehkomyslným a nebezpečným jednáním a případnými problémy, které tento problematický věk může klidně přinést. Zároveň mluvili i o tom, jak náročné je povolání policisty. Beseda byla velmi otevřená především proto, že žáci a žákyně slyšeli spoustu až neuvěřitelných příběhů z praxe. Všichni zúčastnění si určitě odnesli do života nejen spoustu cenných informací, ale hlavně dobrých rad, jak zbytečně nehazardovat a nedostat se do problematických situací. A jaké názory na besedu měli zúčastnění?

„Překvapilo mě, že žena musí mít stejnou fyzičku jako muž.“ (Bára F.)
„Překvapily mě různé historky o přestupcích mladých lidí.“ (David)
„Zaujalo mě téma o drogách.“ (Tomáš)
„Nejvíc se mi líbilo náborové video.“ (Matyáš)
„Překvapilo mě, že příslušníci policie můžou mít tetování a brýle.“ (Míša)
„Překvapilo mě, že policisté mohou vykonávat svou práci i na koni.“ (Vája)
„Zaujalo mě, od kolika roků jsou děti trestně odpovědné v jiných zemích.“ (Lucka)
„Zaujalo mě, že jsou ty testy k přijetí k policii tak těžké.“ (Radek)
„Překvapilo mě, že policejní výcvik je kratší, než jsem si myslela.“ (Bára K.)
„Dozvěděl jsem se, jak funguje většina předpisů.“ (Filip Kovář)

rsch