Exkurze do Lince

Ve čtvrtek 13. 12. jsme se začali společně s dalšími vybranými žáky scházet před osmou hodinou před budovou školy, jelikož nás čekal, společně se žáky z Loučovic, výlet do Lince. Po osmé hodině přijel autobus a my vyrazili. Cesta byla krátká, takže jsme dorazili kolem deváté hodiny. Paní učitelka z loučovické školy nám rozdala mapy, pracovní listy a telefonní číslo, kdybychom se ztratili. Po tom jsme se vydali na cestu vánočním Lincem. Paní učitelka nám po cestě vykládala o významných stavbách, řekla nám o nejstrmější lanovce v Evropě Pöstlingbergbahn a o dalších zajímavostech města nad Dunajem. Když naše kolečko městem skončilo, mohli jsme si projít vánoční trhy. Většina z nás si dala dětský punč, koupila různé dárkové předměty, opražené mandle anebo kaštany. Když jsme dokoupili, přesunuli jsme se k Ars Electronica Center, muzeu budoucnosti. Tam nás čekala komentovaná prohlídka a 3D kino v rozlišení 8K. Na prohlídku jsme se rozdělili do tří skupin. V naší skupině jsme si ukázali robotického lachtana, Kuba Honetschläger nám ukázal, jak dokáže ovládat dron pomocí svého mozku atd. V 8K kině jsme se podívali do vesmíru, do Říma a sjeli si jednu z nejtěžších sjezdovek světa. To bylo velmi zábavné. Po tomto všem jsme měli ještě rozchod v muzeu, ale poté jsme se bohužel museli už odebrat k autobusu a jet domů. Děkujeme paní ředitelce za zaplacení autobusu, paním učitelkám z Loučovic a panu učiteli Jiřičkovi za organizaci výletu.

Klára Syrovátková

Design, hosting, cms Reklamní agentura N-atelier © 2018