INFORMACE HEJTMANA JIHOČESKÉHO KRAJE

V termínech 22.11. 2021 a 29.11.2021 proběhne plošné antigenní testování ve školách.

V případě, že u žáka vyjde pozitivní antigenní test, je třeba, aby byl výsledek ověřen PCR testem.

V případě pozitivního antigenního testu je nejdříve nutné, aby zákonní zástupci kontaktovali praktického lékaře pro děti a dorost a požádali o vystavení elektronické žádanky (lékař žádanku odesílá v elektronickém systému ISIN). Až poté se může dítě dostavit k provedení PCR testu, popř. může být termín rezervován.

Jihočeské nemocnice vyčlenily vždy v pondělí dopoledne a v stejně tak v úterý dopoledne prostor pro rychlé provedení PCR testů. Vyhrazený čas je určený jen pro děti, které byly ve škole při antigenním testu pozitivní. Netýká se jejich sourozenců či dalších členů rodiny.

Pozitivita žáka z antigenního testu automaticky neznamená, že se musí k PCR testu dostavit celá rodina či další osoby blízkého kontaktu. Prosíme zákonné zástupce, aby vyčkali až na výsledek PCR testu dítěte a až poté řešili vzniklou situaci, a to dle výsledku testu dítěte.