Informace Nemocnice ČK

PCR TESTY U ŽÁKŮ S POZITIVNÍM VÝSLEDKEM ANTIGENNÍHO TESTU VE ŠKOLE

Žákům, kterým během školního testování vyšel antigenní test pozitivní, lze na našem odběrovém místě provést konfirmační PCR test i bez předchozí registrace ve všední dny v čase 09:00 - 11:00 hod.

V případě pozitivního antigenního testu je nejdříve nutné, aby zákonný zástupce kontaktoval praktického lékaře pro děti a dorost a požádali o vystavení elektronické žádanky (lékař žádanku odesílá v elektronickém systému ISIN); až poté se žák může dostavit k PCR testu, popř. může být rezervován termín. Žáka k PCR testu doprovodí zákonný zástupce, před provedením testu je nutné prokázat se platnou kartičkou pojištěnce žáka.

Testování žáků bez předchozí registrace je vázáno na plošné testování ve školách a nelze jej využívat z jiného důvodu nebo u jiných osob.