Návštěva domu s pečovatelskou službou

S Beruškami jsme 16. 3. 2022 navštívili Dům s pečovatelskou službou. Druhé oddělení Rybiček navštívilo seniory o týden dříve. Nejprve jsme vystoupili s připraveným pásmem (básničky, písničky, vtipy). To byli ještě babičky a dědečkové trochu zamlklí, ale po krátké chvíli nám začali vyprávět vtipy také. Je dobře, že děti viděly babičky i dědečky v dobrém a veselém rozmaru a že se všichni společně od srdce zasmáli. Většina dětí mě přemlouvala, abychom za nimi chodili častěji, a to mě velmi potěšilo. Babičky i dědečkové odpovídali dětem na všemožné otázky. Mohu říct, že ty malé čisté duše je opravdu nešetřily, ale obyvatelé pečovatelského domu si se všemi dotazy (i těmi nejvšetečnějšími) poradili skvěle. Děti dostaly od pečovatelek připravené pohoštění- sušenky a pití. Ale i samotní obyvatelé byli velmi štědří. Lízátka, bonbóny byly za dětské vystupování úžasnou odměnou. Na závěr návštěvy jsme již společně plánovali společné opékání buřtíků, hraní deskových her a vymýšleli další společné akce, protože senioři s úsměvem na rtu říkali, že si to moc s dětmi moc užili a že s nimi hned omládli.

Děkujeme za krásné odpoledne a těšíme se na další společné chvilky.

Bc. Nicole Draxlerová