O školce

Kapacita: 84 dětí

Provoz: od pondělí do pátku od 6:15 hod. do 16:30 hod.

Přehled tříd

1. třída „Berušky“

2. třída „Sluníčka“

3. třída „Motýlci“

Den ve školce

spontánní a řízené činnosti, pobyt venku

svačina

oběd

spánek dle individuální potřeby dítěte

odpolední svačina

dokončení spontánních a řízených činností

odchod domů

Mateřská škola je součástí právního subjektu Základní a Mateřská škola Vyšší Brod. Budova školy i zahrada se nachází v příjemném prostředí rodinných a bytových domů, v blízkosti lesa a luk, jež při vycházkách a sportování téměř denně využíváme. V blízkosti mateřské školy je také dětské hřiště, které je nám k dispozici stejně jako tělocvična v základní škole. Předškolní vzdělávání se uskutečňuje podle Školního vzdělávacího programu (ŠVP) „Veselá školka, aneb maluj, zpívej, dováděj a na svět se usmívej.” Na školní zahradě využíváme dřevěný program s houpačkami a klouzačkou, nově zrekonstruovaného pískoviště s altánem a dopravní hřiště, kde si děti mohou vyzkoušet správné chování v různých dopravních situacích a procvičovat dopravní značky. Na dopravním hřišti se děti také učí jezdit na odstrkovadlech, tříkolkách, koloběžkách a kolech a dodržovat bezpečnostní pravidla při sportu i jako účastníci silničního provozu. Zaměřujeme se na zdravý způsob života, na rozvoj fyzických a psychických schopností a dovedností. Umožňujeme také logopedickou péči pod vedením PaeDr. J. Bártové, jednou týdně kroužek anglického jazyka pod vedením H. Kotalíkové a k závěru školního roku také plavecký výcvik pro předškoláky. V blízkosti mateřské školy je snadno dostupná autobusová zastávka. Rodiče dojíždějící autem mohou parkovat za budovou MŠ, kde mají snadný přístup k hlavnímu vchodu jako z přední strany budovy.

Design, hosting, cms Reklamní agentura N-atelier © 2018