Přírodovědné soustředění

Dne 1.10. – 4.10.2019 se žáci naší školy, Jakub Honetschläger a Robert Folc zúčastnili přírodovědného soustředění pořádaném Gymnáziem Český Krumlov, které bylo spolufinancováno Evropskou unií. První den jsme jeli autobusem do Velkých Losin, kde jsme měli zajištěné ubytování. Po cestě se dělaly zastávky ve Sloupsko-Šošovských jeskyních, na propasti Macocha a ve Staré huti u Adamova. Druhý den jsme šli na exkurzi do zdejších ručních papíren a do přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně. Poté jsme přejeli do Ostravy, kde jsme si prohlédli areál Nové radnice a ubytovali v hotelu. Třetí den jsme se byli podívat na expozici ve Velkém světu techniky a odpoledne na exkurzi do areálu bývalých uhelných dolů a železáren. Poslední den jsme se podívali na Slezskoostravský hrad a na Ornitologickou stanici Ornis v Přerově. Každý den jsme měli zajištěnou snídani, oběd i večeři. Soustředění bylo opravdu hodně zajímavé a doufám, že se ještě nějaké podobné zorganizuje i pro další žáky naší školy.

Text: Jakub Honetschläger  9. A

Foto: Robert Folc