Šumavské sportovní hry

Středa 25. září patřila ve vyšebrodské základní škole sportu. Toho dne se totiž konal 1. ročník Šumavských sportovních her. Naše základní škola přivítala sportovní družstva ze ZŠ Frymburk, Loučovice a Lipno nad Vltavou. Po slavnostním zahájení her ředitelkou školy Vandou Kotálovou a bezchybně zazpívanou státní hymnou v podání Zuzany Kramperové se všichni rozešli na stanoviště a sportovní klání mohlo začít. Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích, a sice 2.-5. třída a 6.–9. třída. Každá škola postavila maximálně osmičlenné smíšené družstvo pro příslušnou kategorii a společné měření sil mohlo vypuknout. Soutěžilo se v poněkud netradičních disciplínách, např. v hodu na koš, skoku z místa, přetahování lanem, kutálení polena, ve skoku v pytli s medicinbalem v ruce i hodu polínkem do písku. I proto si všichni při sportovním zápolení užili spoustu legrace. A jak celé soutěžení vlastně dopadlo? V mladší kategorii se na 3. místě umístila ZŠ Vyšší Brod, stříbro patřilo ZŠ Loučovice a zlato si vybojovala ZŠ Lipno nad Vltavou. Ve starší kategorii patřil bronz opět ZŠ Vyšší Brod, stříbrný skončil tým z Loučovic a zlato získala ZŠ Frymburk. Vítězové zároveň obdrželi i putovní pohár. Celé dopoledne probíhalo v příjemném a přátelském duchu, a tak si pěknou atmosféru užívali nejen soutěžící, ale i přihlížející. Poděkování patří hlavně panu učiteli Markovi za přípravu her a dětem z 9. A za pomoc při organizaci. Moc děkujeme ale také panu Pavelcovi za zajištění dopravy sportovních družstev z okolních škol. A co říci závěrem? Snad jen to, že vzhledem k velmi příznivému ohlasu všech zúčastněných škol zřejmě nezůstane pouze u jednoho ročníku této soutěže. Tak třeba za rok zase na shledanou.

rsch, foto: Z. Mareš

Mnoho dalších fotek najdete v naší fotogalerii.

Design, hosting, cms Reklamní agentura N-atelier © 2018