Šumavské sportovní hry

Pondělí 27. září patřilo v loučovické základní škole sportu. Toho dne se totiž konal 2. ročník Šumavských sportovních her. Naše základní škola postavila silná sportovní družstva, proti kterým se postavily týmy ze ZŠ Frymburk, Loučovice a Lipno nad Vltavou.
Po slavnostním zahájení her se všichni rozešli na stanoviště a sportovní klání mohlo začít. Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích, a sice 2.-5. třída a 6.–9. třída. Každá škola postavila jedno osmičlenné smíšené družstvo pro příslušnou kategorii, ale protože je naše škola početnější než školy soupeřů, mohli jsme si tak dovolit utvořit v obou kategoriích družstva dvě. A společné měření sil mohlo konečně vypuknout.
Soutěžilo se v poněkud netradičních disciplínách, např. v chůzi na chůdách, jízdě na koloběžce, opičí dráze s míčkem, střelbě na branku, skoku z místa či v přetahování lanem. I proto si všichni při sportovním zápolení užili spoustu legrace.
I přes nepřízeň počasí naši žáci bojovali jako o život, a jejich snaha se jim proto také vyplatila. Mladší sportovci se umístili na krásném druhém a chvályhodném čtvrtém místě. A ti starší? Ti jedni se rozhodli, že putovní pohár Šumavských sportovních her dovezou domů, do ZŠ ve Vyšším Brodě. Družstvo získalo tedy kov nejcennější - zlato. Družstvo druhé se umístilo na místě čtvrtém.
Celé dopoledne probíhalo v příjemném a přátelském duchu, a tak si pěknou atmosféru užívali nejen soutěžící, ale i přihlížející. Poděkování patří všem zaníceným sportovcům a pedagogickému doprovodu z naší školy. A co říci závěrem? Snad jen to, že vzhledem k opětovnému příznivému ohlasu všech zúčastněných škol zřejmě nezůstane pouze u dvou ročníků této soutěže. Tak třeba za rok zase na shledanou.

rsch, kb