Sportovní den mládeže s TAJV ve Vyšším Brodě

2. ročník oblíbené národní soutěže Sportovní den mládeže s TAJV ve Vyšším Brodě se uskutečnil ve čtvrtek 13.10.2022 v dopoledních hodinách na venkovním multifunkčním sportovišti ZŠ Vyšší Brod. Jednalo se o semifinálové kolo z celkového počtu 250 turnajů v České republice. Žáci a žákyně ze základní školy ve Vyšším Brodě se na hřišti utkali ve fotbale, florbale, házené, frisbee a tenise. Z celkového vítězství se nakonec zaslouženě radovali Kristian Kuthan, Tomáš Folc a Samuel Krajča. Finalisté semifinálového turnaje ve Vyšším Brodě získali upomínkové diplomy, věcné odměny a mnoho dalších sponzorských cen. Společně s cenami obdrželi finalisté vstupenku na závěrečný celorepublikový turnaj, Národní finále v Poděbradech, který se bude konat v předvánočním termínu 3.12. – 4.12.2022. Na tomto turnaji budou postupující hráči reprezentovat zejména základní školu, město Vyšší Brod a Jihočeský kraj. Vítěz Národního finále v Poděbradech převezme putovní pohár TAJV od ministra školství, mládeže a tělovýchovy.
Sportovní den mládeže s TAJV ve Vyšším Brodě byl zrealizován za podpory Města Vyšší Brod a partnerů projektu.

Mgr. Jan Váňa
Organizátor soutěže TAJV