Výstava J. A. Komenského v ZŠ Vyšší Brod

Dne 28. března 2022 uplynulo 430 let od narození jednoho z největších českých myslitelů, filosofů a spisovatelů.

Jan Amos Komenský, učitel národů a zakladatel moderní pedagogiky, je významnou osobností nejen v českých dějinách. A právě proto jsme k příležitosti tohoto výročí uspořádali, ve spolupráci s paní knihovnicí Myslíkovou, u nás ve škole výstavu.

Výstava vzniklá na základě knihy Kláry Smolíkové „S Komenským do komiksu“ byla umístěna v přízemí základní školy po celý měsíc duben. Prohlédnout si ji tak mohli opravdu všichni. Někteří vyučující využili možnosti zhlédnout výstavu s žáky pod vedením paní knihovnice, jiní si expozici prohlédli s žáky samostatně. Poutavou formou se tak žáci dozvěděli nejen o životě, ale i o významných dílech a činech Komenského.

Děkujeme paní knihovnici, že jsme se mohli tímto způsobem seznámit s významnou historickou osobností, kterou J. A. Komenský bezesporu je, a budeme se těšit na další společné akce.

Za ZŠ Karolína Baudyšová, Radka Schlegelmilchová