Zahájení školního roku 2021/2022

Vážení rodiče, milí žáci,

ve středu 1. září bude slavnostní zahájení školního roku u altánu v areálu školy pouze pro žáky 1. tříd.

Ostatní žáci půjdou v rouškách sami do tříd a proběhne první kolo antigenního testování. Po něm mohou ochranu dýchacích cest odložit. Testovat se nemusí ti, kteří prodělali COVID-19 nebo jsou alespoň 14 dní po dokončeném očkování, ale je třeba, aby o prodělané nemoci nebo očkování měli písemný doklad. Dále budou do 9:35 hod. probíhat třídnické práce a poté žáci odejdou domů.

Prvňáčci půjdou s doprovodem k šatnám, kde se otestují za případné pomoci rodičů. Poté společně odejdou do tříd. Děti si ve třídě mohou roušky odložit, všechny doprovázející osoby si ochranu dýchacích cest ponechají po celou dobu pobytu v budově.

K testování budou použity antigenní testy GENRUI. Video k testování si můžete prohlédnout zde:

Ve čtvrtek 2. září bude vyučování pro žáky 1. – 4. třídy končit v 11:30, pro ostatní ve 12:25. Vyučování podle rozvrhu začne od čtvrtka 2. září od 3. vyučovací hodiny, odpolední vyučování až od dalšího školního týdne, tedy od úterý 7. 9. 2021.

Školní družina (ranní i odpolední) je pro žáky v provozu od čtvrtka 2. 9. 2020. Žádosti o ni měly být podány do 31. 8. 2021.

Školní jídelna vaří pro žáky od čtvrtka 2. 9. 2021.

Upozorňujeme, že rodiče mají povinnost informovat školu, pokud jejich dítě bylo v posledních 14 dnech déle než 12 hodin v zahraničí, a doložit, že bylo po návratu testováno podle aktuálně platných pravidel a výsledek testu byl negativní.